lazec_home1.jpglazec_home2.jpglazec_home3.jpglazec_home4.jpglazec_home5.jpg

Zajímavosti a okolí obce

Na této stránce naleznete zajímavosti z obce a jejího okolí a doporučení místních obyvatel, co zde nalézti a viděti. I přesto, že je obec malá, lze zde nalézti mnohé pro vyžití a sportovní aktivity, procházky brdským lesem nebo lesoparkem podél říčky Litavky. Pro milovníky psů je možnost navštívení psího útulku a případně vzít některého pejska na společnou procházku.

Dětský domov Pepa

V roce 2000 vznikla obecně prospěšná společnost, která dnes nese název Dětský domov "Pepa" Příbram- Lazec, o.p.s.. Snažila se o vybudování malého, na venkově situovaného dětského domova. Inspirací zakladatelům Alexandrovi a Šárce Brochierovým byla zařízení německé nadace Tabaluga v Mnichově. Ta klade zásadní důraz na terapeutickou práci s dětmi a využívají k tomu malebné prostředí bavorského předalpí.

Odkaz: Dětský domov Pepa

 

Psí útulek Lazec

Psí útulek je provozován Technickými službami v obci Lazec. Slouží k umísťování zatoulaných psů z území města Příbrami. 

Kapacita zařízení je 22 venkovních kotců a 3 vnitřní karanténní kotce pro nemocné nebo právě přivezené psy. O psy a provoz zařízení se starají 3 zaměstnanci denně včetně víkendů a svátků od 6.00 hod. do 18.00hod. O zdravotní stav psů v útulku pravidelně pečuje veterinární lékař. Nutné operace psů se provádí na veterinární klinice v Příbrami.

odkaz: Psí útulek Lazec

Lado u Lazeckého mlýna

Lokalita se vyznačuje tím, že se jedná o jedno z posledních kvalitních lučních společenstev v celém povodí Litavky, má výjimečnou přírodní a estetickou hodnotu. Vyskytují se zde zvláště chráněné druhy rostlin:

  • kosatec sibiřský (Iris sibirica)
  • upolín evropský (Trollius altissimus)
  • prstenec májový (Dactylorhiza majalis)
  • bledule jarní (Leucojum vernum)

Současně se jedná o biotop některých zvláště chráněných druhů živočichů např. zmije obecná (Vipera berus) nebo silně ohrožená ještěrka živorodá (Zootoca vivipara).

Joomla templates by a4joomla